Kapitola druhá: Vrah nikdy nespí

26. prosince 2009 v 12:34 | Shikamaru |  Naruto detektivka: Záhada temného vraha
V městečku, kde se tato vražda stala, se lidé zasvěcení do případu snažili alespoň zjistit identitu onoho mrtvého muže. Jeho fotky byly vyvěšeny v potravinách, nemocnici i ve škole.
Zdejší škola byla menšího rozměru. Celá škola se sestávala z jedné budovy s oprýskanou zdí a polorozpadlou fasádou. Hodiny na věži školy měly jenom jednu ručičku a z ciferníku jakýmsi zázračným způsobem upadla dvanáctka.
Několik dní po oné vraždě dostal ředitel této školy žádost nového učitele, který by rád vyučoval na jeho škole. Jelikož pedagogický sbor tvořila pouze šestice učitelů včetně ředitele, rozhodl se ředitel žádosti okamžitě vyhovět.
Nový učitel Yogi byl mladší muž, který pocházel z jakési vesnice, ne tak moc vzdálené od zdejšího městečka. Nicméně v Gadzudě o tomto nově příchozím nikdo nic konkrétního nevěděl.
Dnes byl první den výuky. Yogi přišel právě včas na hodinu. Jakmile zazvonilo, děti se nahrnuly do třídy a s otevřenou pusou zíraly na nového učitele. Yogi za katedrou vstal a pokynul všem dovnitř. Poté se představil obvyklou frází :,, Dobrý den. Jmenuji se Yogi Tako. Budu váš nový učitel a doufám, že si budeme rozumět. " Poté se už normálně pustil do výkladu. Hodina skončila a děti rychle vybíhaly ven. Yogi rychlým pohybem sebral něco zpod stolu a mířil ven stejnou rychlostí jako děti. Matně za sebou slyšel něco cinknout, neměl však čas se za sebou ohlížet. Spěchal kupředu, když se za ním ozvalo: ,,Pane profesore! Něco vám vypadlo!"
Yogi se prudce zastavil a otočil se. Mladá dívka si se zjevným zájmem prohlížela malou kovovou čtyřhranou hvězdu.
,,Mockrát děkuji hm...-"
,,Mimi, pane učiteli...Můžu se vás zeptat, proč s sebou nosíte shurikeny??"
Yogi se podezíravě na Mimi podíval:
,, A jakpak taková malá holčička může vědět něco o takovéhle věcičce?"
,, To bude asi tím," otočila se a rozhlédla, jestli není nikdo kolem,, že jsem někdo, kdo je používá. A vy jste jeden z podezřelých!!!" Vyskočila přímo proti Yogimu a vrhla před sebe čtyři shurikeny. Yogi se málem překvapením nestihl vyhnout poslednímu, dopadl ale na zem a shuriken ho minul.
,,Co blázníš???" Tohle přeci byla naprosto tajná mise, tak jak o něm může někdo něco vědět?
,,Kage bunshin no Jutsu!" Teď před Mimi stáli dva Yogiové a jeden se rozeběhl přímo proti ní. Mimi se na něj plně soustředila, skočila do vzduchu a zamýšlela vrhnout na něj kunai. Její ruka se ale bránila rozkazu svého mozku. Nemohla jí pohnout.
,, Kagemane no Jutsu. Předpokládám, že ty víš, co to je. Od Nara klanu jsem se mnohé naučil. A teď jdeme ven, slečinko. Nechceme přeci zničit celou, už tak polorozpadlou školu, ne?
Mimi byla nucena poslouchat a věrně napodobovat kroky svého učitele. I když z jejího obličeje čišila zuřivost. Došli až na dvorek. Tam si sedli na lavičku a Yogi spustil: ,,Pustím tě, pokud mi neutečeš. Rád bych se tě jen na něco zeptal. " Napětí povolilo, Mimi byla opět volná.
,, Kdo jsi?"
,, Vám to neřeknu."
,,Budeš muset, jestli nechceš putovat do vězení v mé vesnici. Určitě jsi ninja. O tom není pochyb. Do vyšší úrovně máš ale ještě daleko. Předpokládám, že jsi chunin...Mám pravdu?"
,, Jak to můžete všechno vědět? Co jste zač???"
,, Zdejši městečko cvičí jen několik málo vybraných dětí. Ke mně se doneslo, že teď v tomto městě žijí pouze dva ninjové - tedy pokud mám být přesný, tak dvě kunoichi. Ty jsi uřčitě jedna z nich."
,,Co jste zač??????" vybouchla Mimi. ,,A co tady chcete v tuhle dobu?"
,, V tuhle dobu - tím myslíš ty vraždy, co? Co o nich víš?"
,, A co o nich víte vy? A pravdu!!!"
,, No v podstatě jen o, že se tu vyskytly už tři vraždy. Asi ti budu muset něco říct, abys mi uvěřila a mohla mi tak říct něco o sobě."
,, To bych vám radila!"
,, Takže... Já jsem ninja z vesnice ukryté ve tmě. Je to malá vesnička specializující se na cvičení ninja detektivů. Jsem zde, abych zjistil něco o tomto městě a divných událostech, které se tu poblíž v poslední době dějí. O vraždě té nebohé ženy jsem se ale doslechl až tady. Byla nalezena s popáleninami, prudce podchlazená a s rozlámanými kostmi po celém těle. Chyběl jen malíček..."
,, Takže vy jste ten ninja, o kterém mi říkala Sukey - sensei. Říkala, že vražda toho posledního chlápka měla co dočinění s vaší vesnicí."
,, A to ti pověděla naprosto přesně. Jsme si téměř jisti, že poslední oběť se dostala do tohohle městečka přes dvě vesničky. V první z nich zanechala spoušť v lese, u nás zase spadlo několik baráčků...Nikdo ale pořádně neví, co je ten člověk zač. A -"
,, Mimi!!!!! Hej vy! Okamžitě od ní odstupte!!!" Od vchodu školy k nim běžela dívka se světlými vlasy. Byla menší postavy, ale to nijak nepřekáželo tomu, aby během pár vtěřin rozčileně stála před Yogim a Mimi.
,, To je v pohodě, Sukey-sensei! To je ten, jak jste říkala..."
,,Cože? Pojď sem!"
,,Moc se omlouvám, jestli jsem způsobil nedorozumění. Jmenuji se Yogi a přišel jsem zjistit identitu tohoto muže." Sukey teď hleděla na fotku, jíž sama ještě před nedávnem vyvěšovala v potravinách.Muž s brýlemi a šedými vlasy.
,, Tak to bych taky ráda věděla."
,, Takže zase nic..."
,, Je mi líto, ale skutečně nevíme. Vy jste z vesnice skryté ve tmě?"
,, Ano...na něčí žádost od vás z města....Tedy od vás, že?"
,, Jistěžě...Dvě ,ačkoli velice schopné, kunoichi toho moc nevedou, nemyslíte?"
,, Ale Sukey - sensei, my toho zvládneme spoustu!!"
,, Jo Mimi, ale na toho nechutnýcho hajzla, co tu vraždí zdaleka nemáme..."
Slunce již zapadalo, tři osoby na dvorku školy ještě ale spát nešly. Yogi, Mimi a Sukey si společně vysvětlovali vše, co věděli.
,, Byla to dívka, kterou znali lidé jen z lesa. My jediné jsme věděli, že se jedná o uprchlou kunoichi... Můj sensei se ji snažil dostat na naší stranu, ale ona byla chladná a nepřístupná. Když byl můj sensei zabit, už se tu neukázala vůbec. Do té doby, než se nalezlo její tělo. Znetvořené tělo bez malíčku," dodala Sukey a vypadala, že přemáhá chuť zvracet.
,, Chápu...Nemohla by mezi těmi případy být jakási spojitost? Přeci jen tři vraždy na tak malé městečko je během jednoho měsíce příliš."
,,Tři??? My víme o dvou! Kdo je třetí?" vyhrkla Mimi.
,, Když jsem prozkoumával kostel, nalezl jsem v koberci částečky s lidským DNA. Podle stavu rozpadu a odumřelosti buněk jsem usoudil, že ten člověk musel být něco jako chodící mrtvola, přesto ale zemřel až ve stejný den jako náš pan neznámý."dopověděl Yogi.
,, Takže spálená a prochlazená žena zároveň, muž bez ruky a někdo rozpadlej na prach,"rekapitulovala Mimi.
,, Buď jsme v silném genjutsu, nebo tu máme vraha silnějšího, než bylo celé Akatsuki." Sukey se otřásla. ,,Začíná být zima. Mimi jdeme. Zítra se začne s plným vyšetřováním. Yogi, mohl byste ještě dnes vyslat všem Kage zprávu?"
,, Jistě, tak bychom mohli mít odpovědi do rána. Jak praví přísloví u nás Kage nikdy nespí! " dodal s lehkým humorem Yogi.
,, Myslím, že to můžeme pozměnit na vrah nikdy nespí," odvětila Sukey.
,,Tak tedy zítra nashle!"
,,Nashle Yogi! "
Když doma Yogi prohlížel došlé dopisy, které během dne obdržel, zahlédl jeden, který byl označen znakem připomínajícím velké i a na obálce stálo: DŮLEŽITÉ. Yogi rychle rozlepil obálku a četl.
Vážený Yogi,
jelikož ninjové z vesnice skryté ve tmě jsou proslulí detektivové a shodou okolností víme o případech v Gadzudě, obracím se na Vás s prosbou o prošetření případu tak složitého, že i já jsem bezradný. Dnes v pozdních hodinách našly naše hlídky jednoho z našich ninjů mrtvého. Konkrétně mu chyběla jedna noha, ostatní části těla byly zmražené, ale ten člověk byl nalezen s 50 °C horečkou. Když jsem se na místo dostavil osobně, s hrůzou jsem zjistil, že tento muž byl můj sensei Baki. Velice Vás žádám a prosím o pomoc. Těším se na naši spolupráci. Gaara - Kazekage, Suna
Vrah tedy skutečně nespí, pomyslel si Yogi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama